Zemědělství a logistika

Optimalizujte procesy skladování a toku zemědělských produktů - od výroby až po konečného spotřebitele.

Řešení pro zemědělství od společnosti bekuplast jsou osvědčeným způsobem, jak zachovat čerstvost a kvalitu a zajistit dodávky "just-in-time".

  • snadné čištění
  • vyrobeno z HDPE (polyethylenu), plastu schváleného pro styk s potravinami
  • nerozbitné
  • ergonomické rukojeti
  • 100% recyklovatelné

Logistické výhody pro zemědělský průmysl

Více než 100 řešení pro vaše produkty

Lepší využití skladu - více produktů na stejné ploše

Účinná ochrana pro snížení ztrát

Optimalizace procesů - rychlejší a efektivnější dodávky

Zemědělský a zpracovatelský sektor - jaké jsou jeho charakteristiky?

Zemědělství je velmi specifické a široké odvětví, které se vyznačuje vysokou mírou tzv. fragmentace. Na jedné straně existují obrovské zemědělské podniky - specializované na masovou výrobu potravin. Na druhé straně existují ještě mnohem menší podniky, jejichž výrobní kapacity jsou přirozeně omezené.

Jejich zemědělské produkty jsou z velké části prodávány velkoobchodům a řetězcům, které je dále prodávají. Je však třeba mít na paměti, že tento řetězec se stále více zkracuje, plodiny obcházejí zprostředkovatele a jsou rovnou odebírány maloobchodníky, majiteli hotelů a restaurací a mnoha dalšími podniky.

Jakým logistickým výzvám čelí zemědělský průmysl?

Stejně jako jiná odvětví čelí i zemědělské odvětví typickým výzvám v oblasti přizpůsobení skladovacích prostor a manipulační techniky. Klíčovou výzvou je zde však samozřejmě čas, přesněji řečeno data spotřeby konkrétních potravin.

Dalším důležitým faktorem jsou podmínky skladování a přepravy produktů. Ty mohou v závislosti na konkrétních produktech vyžadovat skladování při specifických teplotách, v nádobách a bednách (splňujících příslušné normy) a s odpovídajícím stupněm hygieny.

Logistika v zemědělství - jaké procesy využívá?

Specifické vlastnosti a požadavky jednotlivých produktů mají také významný vliv na návrh logistických procesů. Ty se týkají jak způsobu fungování skladů, tak technologií, které se v nich používají.

Jednotky, které zpracovávají širokou škálu zeleniny, ovoce a dalších produktů a zaměřují se zejména na konečné spotřebitele - budou se vyznačovat manuálními nebo poloautomatizovanými operacemi. To vše je způsobeno nutností vychystávat mnoho, často velmi odlišných objednávek. V případě homogenních skladů (které omezují svůj sortiment na jeden nebo maximálně několik málo výrobků) jsou mnohem vhodnější procesy založené na automatizaci.

Na druhém konci spektra jsou aspekty spojené s udržováním správných parametrů. V tomto ohledu stojí za zmínku skladování a přeprava zemědělských produktů při správné teplotě, vlhkosti a dokonce - s omezeným přístupem UV záření nebo kyslíku.

Řešení pro odvětví přepravy zemědělských produktů. Do čeho se vyplatí investovat?

Celá řada Bekuplast byla navržena tak, aby vám poskytla řadu řešení pro efektivní skladování a přepravu zemědělských produktů bez jakýchkoli potíží. Snadno zde najdete přepravky a kontejnery, které vyhovují typům, velikostem a vlastnostem různých druhů zeleniny, ovoce a dalších produktů. Vaši pozornost si zaslouží například následující: