Farmaceutický a kosmetický průmysl

Vyberte si odolné, přizpůsobené a bezpečné přepravky a boxy pro efektivní skladování a přepravu kosmetických a farmaceutických výrobků.

  • na míru vašemu výrobku
  • optimalizujte svůj skladovací prostor
  • ochrana
  • vysoká úroveň hygieny
  • úspory

Výhody pro kosmetický a farmaceutický průmysl

Přizpůsobení velikosti a vlastnostem konkrétních výrobků

Optimalizace skladovacích prostor a lepší využití dopravních prostředků

Účinná ochrana výrobků před poškozením a vnějšími vlivy

Vysoká úroveň hygieny - v souladu s platnými normami

Eliminace ztrát způsobených poškozením nebo nesprávným skladováním

Farmaceutické a kosmetické odvětví - co stojí za to o nich vědět?

Kosmetický a farmaceutický sektor je velmi široký a zahrnuje velkoobchody, lékárny, ale i nemocnice, kliniky a ordinace lékařů. Tato široká škála výrobků znamená, že společnosti, které se zabývají jejich skladováním a přepravou, se musí denně vypořádávat s mnoha problémy. Ty sahají od komplementárních procesů (např. pro maloobchodní nebo velkoobchodní objednávky) až po přísné požadavky spojené se skladováním samotných výrobků (správná úroveň hygieny, vhodná teplota a dokonce i vlhkost vzduchu).

Logistické výzvy, kterým čelí farmaceutické a kosmetické společnosti

Stejně jako v mnoha jiných oborech souvisejících s přepravou výrobků - i tento je ovlivněn problémy spojenými s péčí a krátkými dodacími lhůtami. V případě léčiv, kosmetiky a doplňků stravy však - existuje další, mnohem závažnější výzva. Totiž tento typ sortimentu velmi často vyžaduje také vhodné podmínky - jak pro skladování, tak pro přepravu. Mezi ně patří především plná sterilita a správná teplota. Většinu léků je třeba uchovávat v chladu a velkou část z nich je třeba skladovat při teplotách pod bodem mrazu.

Procesy a zásady skladování léčiv, doplňků stravy a kosmetických přípravků

Zásady skladování léků a dalších farmaceutických výrobků ve skladu vyžadují použití odpovídající tepelné izolace, vysoký stupeň hygieny, ochranu před UV zářením a úplnou ochranu před možným poškozením. Důležitým faktorem je také odpovídající větrání prostor, které umožňuje volné proudění a pravidelnou výměnu vzduchu jednou za 1 až 2 hodiny.

Osvědčená řešení pro skladování kosmetických a farmaceutických výrobků

Takto přísná pravidla pro skladovací procesy ovlivňují nejen samotná skladovací místa, ale také způsoby skladování sortimentu. Proto hrají důležitou roli přesně sladěné kontejnery a boxy, které mají za úkol nejen chránit výrobky, ale jsou také samy přizpůsobeny pro práci v náročných podmínkách (např. nízké teploty). Dokonalým příkladem jsou řešení, která na vás čekají v sortimentu bekuplast, a to: