Maloobchod a elektronické obchodování

Zvyšte spokojenost svých zákazníků a snižte riziko reklamací a vrácení zboží.

Spolehněte se na osvědčená řešení elektronického obchodování, která optimalizují skladování, komplimenty a přepravu vašich produktů.

  • Dokonalé přizpůsobení, rychlé zpracování objednávek
  • optimalizované procesy skladování
  • ochrana zboží
  • úspory
  • Vhodné pro ruční nebo automatickou manipulaci

Výhody pro e-commerce a maloobchod

Široká škála výrobků přizpůsobených parametrům a rozměrům sortimentu

Získání cenného úložného prostoru

Ochrana proti ztrátě a poškození

Více odbavených zásilek - díky rychlému a pohodlnému přístupu

Elektronický obchod a maloobchod - jaké jsou jejich charakteristiky?

Maloobchod je oblast podnikání, která se vyznačuje vysokou mírou flexibility a extrémně rychlými dodacími lhůtami jednotlivých objednávek. Je to dáno především sortimentem, který může sahat od kosmetiky, oblečení, šperků, obuvi, drobné elektroniky, knih až po větší položky (včetně nábytku, bílé a hnědé techniky a mnoha dalších).

Logistické výzvy, kterým tyto obchodní oblasti čelí

Hlavní výzvou v tomto ohledu je samozřejmě - dodací lhůta. Maloobchod se vyznačuje vysokými nároky samotných spotřebitelů. Zákazníci si zvykli na to, že zboží, které si zakoupili online, je jim doručeno dokonce do 24 hodin od zaplacení. Tato specifičnost odvětví se přirozeně promítá do způsobu fungování maloobchodníků. Vyžaduje totiž, aby všechny procesy skladování, vychystávání a nakonec i přepravy zboží probíhaly rychle a byly co nejjednodušší.

Procesy a zásady skladování tohoto zboží

Procesy používané v podpůrných skladech pro elektronické obchodování závisí především na specifické povaze samotného sortimentu a úrovni sofistikovanosti tohoto typu jednotky. Skladování a předávání výrobků k přepravě a expedici může probíhat ručně nebo automaticky, případně kombinací obou způsobů (v poloautomatizovaných skladech).

Skladová řešení vyhrazená pro odvětví elektronického obchodu a maloobchodu

Stejně jako v případě procesů by řešení (včetně přepravek, kontejnerů a dokonce i palet) měla být přísně přizpůsobena vašemu sortimentu výrobků i vaší technologii. V sortimentu bekuplast najdete široký výběr produktů, které můžete úspěšně přizpůsobit velikosti a obecné specifičnosti zboží, které prodáváte. Mezi ty, které si zaslouží zvláštní pozornost, zejména v kontextu elektronického obchodování a maloobchodu, patří např: